آمار بازدید

  • بازدید امروز : 2042
  • بازدید دیروز : 3741
  • بازدید کل : 947794

پیوند ها

تحقیق در مورد آلیاژهای تجارتی و سرامیکها


تحقیق در مورد آلیاژهای تجارتی و سرامیکها

لينک پرداخت و دانلود *پايين مطلب*

فرمت فايل:Word (قابل ويرايش و آماده پرينت)

تعداد صفحه:13

فهرست مطالب

 

آلیاژهای تجارتی و سرامیکها

 

6-9 سیستم " آهن کربن "

 

آهن دلتا

 

7-9 نمودار تعادلی

 

9-9 فولادهای ساده و کم آلیاژ

 

طبقه بندی فولادها

 

تفسیر مکان یوتکتوید

 

 

لازم است که گفته شود بیشتر آلیاژهای تجارتی در قسمتهای ساده تر نمودارهای فازی واقع است. مثلا 99 درصد آلیاژهای برنج در ناحیه تک فازی در شکل (13-9) واقعند.

 

همچنین برنزهای متداول کمتر از 10% قلع دارند و در سیستم cu-snشکل (14-9) از نظر تجارتی به ناحیه هایی که ظاهر پیچیده تری دارند توجه چندانی نمی شوند.

 

در فصل 11 به آلیاژهایی مانند cu 5- Al95 ، Al 10- mg 90 وmc 10-Al 90 شکلهای ( 15-9 و 16-9 ) توجه خاصی مبذول می شود زیرا هرکدام از آنها درد های تک فازی هستند ولی در حین سرد شدن از منحنی حد حلالیت می گذرد.

 

با کنترل کردن سرعتی که فاز دوم جدا می شود می توان استحکام آلیاژ را تا حدود زیادی افزایش داد و این از نظر مهندس بسیار با ارزش است.

 

سیستم A1-S1 شکل (19-9) اساس تصفیه نیمه ها و مواد مربوطه را از نظر تجارتی فراهم می سازد. در دو بخش بعد ، الیاژهای ( اهن- کربن ) با جزئیات آنها مورد مطالعه قرار می گیرند. زیرا اولا در هر تمدن صنعتی فولاد بزرگترین آلیاژ است .

 

و ثانیا فولادها را بعنوان نخستین نمونه برای عملیات حرارتی می توان بکار برد. کنترل ساختمان میکروسکوپی و در نتیجه خواص آلیاژها از طریق عملیات حرارتی با کاربرد نمودارهای فازی میسر است.

 

در مورد سرامیکها نیز نمودارهای فازی بهمان اندازه مهم است . با وجود این در این کتاب فقط سه نمودار سرامیکی بحث و بررسی خواهد شد.

 

اولین نمودار مربوط به سرامیکهایی است که اساس آنها خاک رس است . خاکهای رس با کیفیت بهتر بعد از عمل تقریبا شامل 40 Al2O3-60SIO2 هستند.

 

نمودار Fe-O تغییرات بدون نسبت وزنی ( را برای ( در شکل 17-9) که در فصلهای قبلی بحث شد نشان می دهد.


مبلغ واقعی 4,360 تومان    10% تخفیف    مبلغ قابل پرداخت 3,924 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۲۱ مهر ۱۳۹۵               تعداد بازدید : 49

برچسب های مهم

https://www.telegram.me/shiftyourlife
" فروشگاهی از 4KIA "

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما