تبریک!دوست گرامی هم اکنون می توانید خریدی سریع،ارزان و مطمئن با پشتیبانی 24 ساعته و دائمی در ZTN انجام دهید.

اشتراک در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه لطفا ایمیل خود را ثبت نمائید

Captcha

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 1566
  • بازدید دیروز : 3157
  • بازدید کل : 9875701

آثار اجتماعی دوران نامزدی


آثار اجتماعی دوران نامزدی

در اين نوشتار به تأثيرات مثبت دوران نامزدي و فوايد آن و همچنين خط قرمزهايي كه دو نامزد بايد آن را رعايت نمايندخواهيم پرداخت و درخصوص وضعيت عكس ها و نامه هايي كه در دوران نامزدي بين دو نفر رد و بدل مي گردد از ديدگاه حقوقي و اخلاقي صحبت خواهيم نمود.

1- فوايد دوران نامزدي:

به نظر نگارنده اين سطور احياي دوران نامزدي با رعايت كليه شرايط آن و روابطي كه دو زوج آينده دراين دوران خواهند داشت مي تواند در نزديك نمودن افكار و ايده ها و سليقه هاي آنان مؤثر واقع شده و در يك كلام درك متقابل را بيشتر نمايد.

در اين دوران سؤالات ، ابهامات، اشكالات و ايراداتي كه در نظر هريك از نامزدها مطرح است به روشني بيان گرديده و طرف مقابل مي تواند اين ابهامات را برطرف نمايد به عنوان مثال براي هرفردي در آغاز ازدواج سؤالات مهمي مطرح است كه چرا انسان ازدواج مي كند، هدف غايي و نهايي از ازدواج چيست، ويژگي هاي يك همسر مطلوب و ايده آل كدام است ، مهمترين عامل سعادت همسران برتر چه بوده است،علت اصلي همسرستيزي در جامعه ما يا در جوامع ديگر چيست؟ علت اصلي رشد طلاق در جامعه ما چه عواملي است ؟ ريشه دعواها در كجاست؟ و سؤالات ديگر مانند نظر همسر درخصوص ادامه تحصيل و فعاليت اجتماعي زنان و امثال آنان مطرح است كه هريك از طرفين دراين دوران مي توانند نظر طرف مقابل خود را جويا شود و براساس معيارهايي كه مي خواهد خود را با آن معيارها تطبيق دهد ازدواج نموده و همسر آينده خود را انتخاب نمايد.

اين معيارها مي تواند هم شخصي باشد و هم غيرشخصي به عنوان مثال مردي كه هوس باز يعني امروز عاشق و فردا فارغ باشد يا مرد معتاد و بيكاره و لاف زن و مرد دمدمي مزاج و بي اراده و وابسته و يا خسيس كه مو را از ماست بيرون مي كشد و يا مردان بدبين و شكاك و سلطه جو و حتي مرداني كه داراي مشاغل پراهميت هستند و در ابتداي كار ازدواج با چنين مرداني براي دختران، داراي جاذبه هاي آنچناني است اما در اثر مرور زمان متوجه خواهند شد كه علي رغم تمامي جاذبه هايي كه اين گونه مردان يعني صاحبان مشاغل پراهميت دارند زندگي با آنان كمي مشكل و در مجموعه يك مديريت مطلوب و دلپذير و پرحوصله زنانه را مي طلبد روشن خواهد شد و براساس برداشت هايي كه در اين دوره به دست خواهند آورد در گذر از اين محور حساس احتياط بيشتري به خرج خواهند داد.

موضوعات يادشده در مورد زنان نيز صادق است و مردان نيز اين فرصت را خواهند داشت كه دراين دوران همسران آينده خودرا با معيارهاي مطلوب آزمايش نموده و در صورتي كه از هرجهت آن را براي همسري آينده خود مفيد تشخيص دهند تصميم گيري نمايند. زيرا به رغم ديدگاه سنتي كه ازدواج را همانند هندوانه دربسته دانسته و آن را يك نوع بخت آزمايي مي داند اقتضائات قرن جديد و گسترش شهرنشيني و پيچيدگي روابط انساني ايجاب مي نمايد كه مقوله عقل آزمايي را نيز دركنار بخت آزمايي اضافه نموده و براساس تدبير خوب تقدير خوب را دنبال نمايند زيرا طبيعت انسان طوري خلق شده كه تا چيزي را نشناسد از آن بهره صحيح نخواهد برد و اين شناخت صحيح است كه منشأ و مبناي اقدام و عمل صحيح در آينده خواهد شد. مولوي عارف و شاعر بزرگ ايراني مي گويد: دو چشم روشن صاحب نظر - بهتر از صد مادر است و صد پدر.

در هر حال واقعيتي كه در رابطه با جوانان در سنين جواني مطرح است اين است كه جوان با رؤياهايش زندگي مي كند مانند قد بلند مرد يا زن دلخواه او، موهاي بر پيشاني ريخته ، گردن افراشته و عضلاني ، چشم هاي نافذ، سياه و درشت، هيكل ورزشكاري و به قول امروزيها استيل را مي بيند و بدون تحقيق و شناخت لازم به ديگري دل مي بندد و يكسره پايبند مي شود و اگر با چنين تمايلي فوراً ازدواج نمايد به ندرت پايان خوشي خواهند داشت زيرا اگر قرار بود براساس اين معيارها و يا عاشق شدن طرف مقابل زندگي ادامه يابد ديگر نمي بايست هرساله فقط در تهران شاهد قريب سي هزار ثبت واقعه (فاجعه) طلاق باشيم پس داشتن قيافه آنچناني و مسائل ديگر از اين قبيل كافي نيست بلكه دارابودن پختگي لازم و خصائص معين، عقل و اخلاق، تأثيرپذيري و توجه و رابطه با واقعيات زندگي و همچنين دارابودن خصائص رواني لازم و خصوصيات انساني ديگر است كه استمرار زندگي را در آينده تضمين مي نمايد والا در صورت عدم توجه به اين ويژگيها انسانها با عشق ازدواج مي كنند و با عقل از يكديگر جدا شده و طلاق خواهند گرفت. پس هرگونه اقدام شتاب زده و نامعقول آسيب هاي جبران ناپذيري را ايجاد مي نمايد كه هيچ چيز جاي آن را نمي تواند پر نمايد.

بديهي است مرد بيمار، معتاد، الكلي ، هوس باز و ... بامردي باهوش، با اراده قوي ، مهربان و با نزاكت يكي نيستند اين تمايز و شناخت فقط در اثر مراوده نسبتاً طولاني و معقول براي ديگري به دست خواهد آمد و دوران نامزدي فرصت بسيار خوبي است براي سنجش طرف مقابل و در يك كلام همه يا بيشتر مسائل و خصوصيات روحي و اجتماعي يك فرد در دوران نامزدي روشن مي شود.

2- چراغ قرمزهاي دوران نامزدي:

دوران نامزدي به رغم تمامي محاسني كه داراست ممكن است توالي فاسدي را نيز به همراه داشته باشدكه البته با درايت طرفين و دقتي كه خواهند نمود خواهند توانست آسيب هاي ناشي از اين دوره را به حداقل خود برسانند. توصيه اينجانب به نامزدها اين است كه اولاً سعي نمايند دوران نامزدي بسيار طولاني نگردد كه طولاني شدن نامزدي ممكن است آفت هايي را در پي داشته باشد.

ثانياً در طول اين مدت از چراغ قرمزها عبور ننمايند و به حرفهايي همچون ما كه قصد ازدواج داريم، ما كه عاشق يكديگر هستيم توجه نكنند و اين هشدار قانون مدني را كه مي گويد:

نامزدي وعده ازدواج است و وعده ازدواج ايجاد علقه زوجيت نمي نمايد و هريك از طرفين در هرمرحله از نامزدي اگر آن را ناديده بگيرند هيچگونه مسؤوليتي متوجه آنان نخواهد بود را براي هميشه آويزه گوش خويش قرار دهند. ثالثاً دختران در روابط في مابين با نامزد خود مسائل را رعايت كنند تا بعداً پشيمان نگردند.

3- وضعيت عكس ها و نامه هاي دوران نامزدي:

وضعيت عكس هاي دوران نامزدي همانند هدايا مي باشد از نظر حقوقي قابل استرداد است و اما درمورد نامه ها حقوقدانان معتقدند كه در قضيه نامه ها گيرنده نامه مالك آن محسوب مي شود و همانند هدايا نمي باشد هرچندكه از نظر اخلاقي توصيه مي شود نامه ها به فرستنده نامه پس داده شود - مالك بودن گيرنده نامه به اين معني نيست كه ايشان مبسوط اليد بوده و بتواند هرگونه سوءاستفاده اي ازآن نامه ها بنمايد بلكه در صورت سوءاستفاده از آن مسؤوليت مدني (طبق قواعدعمومي مسؤوليت) متوجه او خواهد بود و مكلف به جبران خسارت وارده خواهد شد و دادگاه نيز در چنين شرايطي حكم به رد نامه يا نابودي آن خواهد داد.

هرچند كه از نظر نگارنده اين سطور در صورت به هم خوردن نامزدي نامه ها نيز بايد مسترد گردد زيرا علت نامه بعد از نامزدي از بين رفته و دادگاه مي تواند به اين دليل كه در نامه پيامهايي براي همسر آينده و شريك زندگي آينده بود كه اساس اين رابطه برهم خورده است حكم به استرداد نامه ها دهد از طرف ديگر بودن نامه ها ممكن است موجبات سوءتفاهم و مشاجرات ناگواري را فراهم نمايد كه زندگي آينده يك دختر يا پسر را با بحران مواجه نمايد از نظر اخلاقي نيز نامه ها صندوق اسرار و اخلاق و نشاني از زندگي خصوصي افرادي است كه نگهداري آن نزد طرف مقابل علي رغم برهم خوردن رابطه نامزدي امري غيرضروري و باتوجه به اينكه قانون سعي دارد وضع نامزدها را در صورت به هم خوردن به حالت اول برگرداند.

و ماده نزاع را از بين ببرد بودن نامه ها نزد طرف ديگر نقض غرض بوده و بجاست رويه قضايي دراين خصوص تصميم گرفته و با آراي شجاعانه خود به اين دليل كه به دليل مطرح بودن مسائل خصوصي در نامه ها ممكن است تشويش ها و اضطراب ها و نگراني هايي را در زندگي آينده يك دختر ايجاد نمايد و از اين جهت او را دچار عسر و حرج نمايد حكم به استرداد نامه ها داده و خسارات روحي و رواني ناشي از برهم خوردن نامزدي را به حداقل برسانند.

  انتشار : ۱۵ مهر ۱۳۹۴               تعداد بازدید : 1007
کسب درآمد اینترنتی 300000 تومان در خانه در کمتر از 30

کسب درآمد اینترنتی 300000 تومان در خانه در کمتر از 30

این محصول آپدیت شد تاریخ 1398/09/16 اضافه شدن ویدیوی جدید بسم الله الرحمن الرحیم کسب درآمد اینترنتی سلام در دنیای اینترنت خیلی از آدم ها هستند که دوست دارند کسب درآمد کنند و به خیلی چیزها و ایده ها فکر میکنند . همه ما دوست داریم در کمترین زمان بهترین درآمد را داشته باشیم ...

كسب درآمد اينترنتي روزانه حداقل ٧٠ هزار تومان

كسب درآمد اينترنتي روزانه حداقل ٧٠ هزار تومان

سلام دوست خوبم اگه از زندگي و كارت رضايت نداري.. اگه از وضعيت روحي و بي پولي خسته شدي.. اگه احساس ميكني هميشه تو تمامي كارها بازنده اي و اعتماد به نفس پاييني داري.. اگه ميخواي يك فعاليت جديد رو شروع كني .. و يا حتي ميخواي وضعيت زندگيتو بهتر و بهتر كني و جاذب ثروت و موفقيت ...

ردیابی بدون نصب افراد در شبکه های اجتماعی + فیلم

ردیابی بدون نصب افراد در شبکه های اجتماعی + فیلم

معرفی نرم افزار: موقعیت یابی افراد در شبکه اجتماعی تقریبی + آموزشی+هدیه در این پکیج دو روش ردیابی وجود دارد. روش اول ردیابی افراد بدون نصب شما در این روش می توانید بدون نیاز به نصب نرم افزار روی گوشی طرف مقابل آنها را ردیابی کنید از موقعیت تقریبی آنها باخبر شوید شما می توانید ...

کسب درآمد 300 هزار در روز

کسب درآمد 300 هزار در روز

کسب درآمد روزانه تا 300/000تومان توجه: دوستانی میان پیام میدن این سیستم شما چیه؟؟ شما اگه صفر تا صد توضیحات رو کامل بخونید ، اون موقع متوجه میشید ما گفتیم این روش چیه؟! پس حتما تا آخر توضیحات رو بخونید.( با این سیستم یاد میگیری چطوری از صفر با همین موبایلت روزی ۳۰ الی ۳۰۰ هزار ...

خرید پکیج افزایش قد گرو تالر داینامیک grow taller

خرید پکیج افزایش قد گرو تالر داینامیک grow taller

گرو تالر داینامیک روش جهانی برای افزایش قد سلام بیتا بیات هستم کارشناس فیزیولوژی ورزشی،لازم دانستم قبل از این که شما با روش گرو تالر داینامیک آشنا بشوید چند نکته رو صادقانه خدمتتان عرض کنم،خیلی اتفاقی توسط یکی از دوستانم با این متد آشنا شدم و قبل از آن همه روشها رو ...

تجربه شخصی من در درمان زود انزالی (انزال زودرس) در

من همه روش های درمان زودانزالی را تجربه کردم و شرح تجربه های خودم را در سایت به طور مفصل درج کرده ام تا اینکه در نهایت روش درمان قطعی زودانزالی را پیدا کردمروشی که نه تنها به طور کامل این مشکل را حل کرد بلکه طعم واقعی لذت رابطه جنسی را به من چشاند و از آن موقع بود که فهمیدم ...

دانلود رایگان کتاب زمینه روانشناسی هیلگارد (متن

دانلود رایگان کتاب زمینه روانشناسی هیلگارد (متن

معرفی کتاب:زمینه روانشناسی هیلگارد (متن کامل) نويسنده:اتکینسون مترجم:دکتر براهنی فرمت کتاب:پی دی افpdf(کیفیت عالی) زبان کتاب:فارسی سفارش کتاب(pdf,چاپی)و پشتیبانی تلگرام:09103894814 ...

کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید اثر جفری

کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید اثر جفری

نام کتاب: کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید اثر جفری یانگ و ژانت کلوسکو حجم: 999 مگابایت تعداد فایل: 2 پکیج با 70 فایل صوتی + کتاب پی دی اف مدت کتاب: 14 ساعت و 33 دقیقه + 22 ساعت و 24 دقیقه نویسنده گان: جفری یانگ و ژانت کلوسک ترجمه: دکتر حمید ...

مجموعه ی آموزش تعمیر لامپ کم مصرف (از مبتدی تا

مجموعه ی آموزش تعمیر لامپ کم مصرف (از مبتدی تا

کتاب آموزش تعمیر لامپ کم مصرف همانطور كه مي دانيد لامپ هاي كم مصرف بعد از مدتي ديگر روشن نمي شوند و نياز به تعمير دارند در بيشتر اين موارد مي توان با ساده ترين وسايل لامپ را در منزل تعمير كرد این مجموعه دارای 5 کتاب است که در آن نحوه عملکرد و روش های عیب یابی لامپ کم ...

دانلود رایگان کتاب روان درمانی اگزیستانسیال

دانلود رایگان کتاب روان درمانی اگزیستانسیال

معرفی کتاب:(روان درمانی اگزیستانسیال فارسی) روان درمانی اگزیستانسیال گونه ای روان درمانی پرکار یا پویه نگر است. پویا اصطلاحی ست که در حیطه ی بهداشت روان به چهره روان پویه شناسی بسیار بهره گیری می شود؛ و اگر کسی بخواهد یگانه از اساسی ترین ویژگی های رویکرد اگزیستانسیال را ...

اگر به یک وب سایت یا فروشگاه رایگان با فضای نامحدود و امکانات فراوان نیاز دارید بی درنگ دکمه زیر را کلیک نمایید.

ایجاد وب سایت یا
فروشگاه حرفه ای رایگان

استان آذربایجان غربی شهر ارومیه، خیابان شهیدمحمدمنتظری ، کوچه شهیداخباری پلاک 9

اعتماد شما اعتبار ماست

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما