تبریک!دوست گرامی هم اکنون می توانید خریدی سریع،ارزان و مطمئن با پشتیبانی 24 ساعته و دائمی در ZTN انجام دهید.

اشتراک در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه لطفا ایمیل خود را ثبت نمائید

Captcha

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 1440
  • بازدید دیروز : 3636
  • بازدید کل : 9912082

پرسش: عوارض استمنا و راه های درمان آن چیست؟


پرسش: عوارض استمنا و راه های درمان آن چیست؟

پاسخ: دوست عزیز و گرامی، پاسخ چنین شخصی که با چنین مشکلی روبروست در زیر آمده است از وی بخواهید آن را مطالعه کند.

شما خوب می دانید که: این عمل حرام و خلاف شرع است که روایات فراوان و آیات بر حرمت این عمل دلالت دارد مثل آیه 30 سوره معارج «فمن ابتغی وراء ذلک فاولئک هم العادون» و هر راهی غیر از ازدواج محکوم به حرمت است.

عواقب خودارضایی: و......

 

 

عواقب خودارضایی:

توجه و آگاهی به عواقب خودارضایی باعث می شود که انسان بهتر بتواند دامن همت به کمر زده و از این گناه اجتناب ورزد. البته عواقب سوء و پیامدهای منفی و عملی این گناه جدای از آنکه معصیت و حرام است، فراتر از آن است که بتوان آنها را برشمرد؛ بلکه فقط به چند مورد از آن اکتفا می‏کنیم:

 

1. پیامدهای جسمانی: ضعف چشم و بینایی، تحلیل رفتن قوای جسمانی، عقیم شدن و ناتوانی در تولید مثل، پیری زودرس، ضعف مفاصل، لرزش دست، زشتی چهره و از بین رفتن طراوت صورت.

 

2. پیامدهای روحی و روانی: ضعف حافظه و حواس‏پرتی، اضطراب، منزوی شدن و گوشه‏گیری، افسردگی، بی‏نشاطی و لذت نبردن از زندگی، پرخاشگری و بداخلاقی و تندخویی، کسالت دائمی، ضعف اراده.

 

3. عوارض اجتماعی: ناسازگاری خانوادگی، بی‏میل شدن به همسر و ازدواج، ناتوانی در ارتباط با جنس مخالف و همسر، بی‏غیرت شدن، احساس طرد شدن، از بین رفتن عزت، پاکی، شرافت و جایگاه اجتماعی، دیر ازدواج کردن و لذت نبردن از زندگی مشترک.

 

سه. تذکرات پایانی:

 

1. توجه داشته باشید که تنها رعایت تمام این امور، بدون کم و کاستی و به صورت مستمر، نتیجه‏بخش خواهد بود.

 

2. به محض گناه و ارتکاب آن، از رحمت الهی مأیوس نباشید و با توبه مجددا ره پاکی را فراگیرید و سعی کنید که تکرار نشود.

 

3. در صورت امکان با کم کردن سطح توقعات و انتظارات ازدواج کنید که این بهترین راه حل است.

 

4. در تمام حالات از خداوند برای حفظ پاکی استعانت بجویید.

 

مطمئن باشید این مشکل قابل حل و درمان است؛ ولی مشروط به تصمیم‏گیری قاطع و پشتکار کافی در راه انجام دستورالعمل‏های ارائه شده.

 

منشأ این مشکل، یکی از نیازهای واقعی نهاده شده در وجود انسان است که باید به طور طبیعی و صحیح ارضا و تأمین شود (یعنی ازدواج). اگر به شکل صحیح تأمین نشود، دچار خطاها و گناهان دیگری خواهد شد که عواقب سوء آن نیز دامنگیر فرد می‏شود. بنابراین اگر امکان ازدواج برایتان فراهم است، هر چه زودتر اقدام به ازدواج کنید یا به طور موقت به دستورالعمل‏های ارائه شده پای‏بند باشید. حداقل می توانید همسر آینده خود را انتخاب نموده و با مشورت اولیاء او را عقد نمایید و اگر فعلا عروسی میسر نیست از این راه می توانید خود را ارضا نمایید. البته بعد از این که عقد شرعی خوانده شد زن و شوهر هرگونه لذت و بهره ای می توانند از یکدیگر ببرند حتی نزدیکی هم اشکال ندارد، لکن اگر بخواهند رسوم عرفی را رعایت کنند بهتر است آن را به وقت عروسی موکول نمایند.

 

در پایان باید عرض کنیم که عشق و محبت شما به پاکی و پاکدامنی را ستایش کنیم و برای حفظ این روحیه و گسترش آن برای شما از خداوند متعال طلب یاری می کنیم. ولی بدانید که حفظ ایمان و ارزش های آن در چنین محیط ها و فرهنگ هایی دشوار است ولی ارزش افزون تری دارد. حفظ ارزش ها در محیط های مساعد و مناسب هنر نیست هنر آن است که در تند بادها و مشکلات و سختی ها، ارزش های اخلاقی و دینی حفظ شود بنابراین سعی شود با اعتماد به خدا و یقین به درستی راه دین و ایمان خود را حفظ نموده و همواره آن را تقویت کنید و همان طور که قرآن می فرماید کسانی که در راه خدا جهاد کنند و در راه مستقیم الهی گام بردارند خداوند راه های خاص و ویژه خودش را فرا روی او قرار می دهد و به او کمک می کند. امید است با عمل به آنچه ذکر شد بتوانید از این مشکل رهایی پیدا کنید.

 

 

 

الف. آسیب‏های جسمانی‏

 

1. ضعف و تحلیلِ قوایِ جسمانی‏

 

کاهش انرژی جسمانی بدن از مضرات مهم و جبران‏ناپذیر خودارضایی است. احساس خستگی عارضه طبیعی انزال است، اگر خودارضایی در شبانه روز به دفعات تکرار شود این احساس خستگی در ساعات مختلف همراه انسان است. در نتیجه به مرور زمان ضعف و بی حالی در فرد تثبیت شده و یک طبیعت ثانوی برای او ایجاد می‏کند. کاهش و تخلیه مکرر قوای جسمانی به ضعف عمومی و دائمی بدن و بالاخره به پیری زودرس می‏انجامد.

 

... وقتی قلم به دست می‏گیرم زود خسته می‏شوم و قدرت نوشتن ندارم، ناچار قلم را روی زمین می‏گذارم تا وقتی که دستم کمی قدرت پیدا کند و دوباره بنویسم. «نامه‏ای از یک جوان»

 

... آن چه امروز برایم باقی مانده است (از ناحیه این عمل) جسمی نحیف و درهم شکسته است. «نامه‏ای از یک جوان».

 

... با این که ورزشکارم زانوهایم مرتب سست می‏شود. «پسری 18 ساله»

 

من که دختری پر جنب و جوش و دارای چهره‏ای روشن بودم، کم کم به دختری بی حال، کم تحرک و رنگ پریده مبدل شدم.

 

«دختری 15 ساله، کلاس اول تجربی»

 

لاغری، لرزش بدن، پژمردگی،ضعف مفاصل، تشنج، زردی و تیرگی چهره، از نشانه‏ها و عوارض ضعف جسمانی است.

 

متأسفانه ضعف جسمانی به همین جا ختم نمی‏شود بلکه کل بدن را ساقط می‏کد. شخصی که مبتلا به این عمل شوم شود، رفته رفته ضعف شدید در خود احساس کرده، کمر درد او را آزار میدهد تا این که به فلج عمومی بدن مبتلا میشود.

 

2. ضعف بینایی

 

خود ارضای به تدریج در نور چشم و قدرت بینایی اثر می‏گذارد و آن را کاهش می‏دهد. درجات و شدت ضعف چشم بستگی به درجات و شدت خودارضایی دارد و این به حدی است که گاه به نابینایی منجر می‏شود.

 

با این که اهل ورزش هستم چشمانم خسته می‏شود و جلو چشمم تیره و تار می‏شود به حدی که سرگیجه می‏گیرم آیا این از عوارض خودارضایی است؟ «نامه‏ای از یک پسر 18 ساله»

 

جوانی که هشت سال مبتلا به خودارضایی بود وقتی می‏خواست کتابی را بخواند چشم هایش سیاهی می‏رفت، حدقه‏های چشم او بیش از حد معمول گشاد و باز شده بود و در قعر چشم‏های خود درد شدید احساس می‏کرد. (به نقل از مشکلات جنسی نسل جوان).

 

روزی در یکی از خیابان‏های یزد چشمم به جوانی حدوداً بیست و پنج ساله افتاد که در اثر نابینایی به همراه برادرش حرکت می‏کرد، چون با برادرش آشنا بودم جلو رفتم و سؤال کردم: چرا چنین شده است؟ گفت: او مبتلا به انحراف جنسی (خودارضایی) بوده است و دست از این کار برنداشته است تا به این روز افتاد. (همان).

 

3. آسیب‏پذیری در برابر بیماری ها

 

تحلیل رفتن قدرت بدن و قوای جسمانی، بستر پذیرش سایر بیماری‏ها را فراهم می‏آورد. جسمی که با خود ارشایی ضعیف شده است نمی‏تواند در مقابل میکروبها و ویروسها از خود دفاع کند. جوانی مبتلا به این عمل شوم بود، در همین حین به یکی از بیماری‏های همراه با تب دچار شد و در همان حال خودارضایی می‏کرد، در روز ششم بیماری کاملاً ضعیف شده بود و در نتیجه مرگ او را فراگرفت.

 

4. آسیب دستگاه تناسلی و ناتوانی‏های جنسی و تولید مثل‏

 

خودارضایی اثرات مهمی در دستگاه تناسلی از خود برجای می‏گذارد. دکتر «هوچنین سون» معتقد است که عموم ناراحتی‏های مربوط به دستگاه تناسلی از آثار خودارضایی است. بعضی ازاین اثرات عبارت اند از:

 

تورم غدد وذی‏

 

تورم کانال نطفه‏

 

تورم قسمت پایینی و عقب کانال ادرار

 

شل شدن عضلات تناسلی‏

 

خروج بی اختیار منی با کوچکترین حادثه‏

 

ایجاد قاعدگی نامنظم و خروج ترشحات چرکی و احساس درد هنگام قاعدگی در دختران‏

 

از بین رفتن پرده بکارت‏

 

ارضای ناکامل جنسی و از دست دادن لذت مقاربت بعد از ازدواج‏

 

ناتوانی و تأخیر تولید مثل به خاطر ضعف مکرر دستگاه تناسلی و انزال زودهنگام‏

 

بیماریهای مقاربتی‏

 

عقیم شدن‏

 

5. آسیب مراکز عصبی و غدد در مغز

 

در اثر خودارضایی و تحریک زیاد، هیپوتالاموس آسیب می‏بیند. مغز و مراکز حساس دیگر مکرراً دچار کاهش نسبی جریان خود می‏شوندن و از این طریق آسیب‏های جبران‏ناپذیر و بر آنها وارد می‏شود. تخلیه‏های مکرر عصبی، موجب ضعف اعصاب می‏شود. خودارضایی‏های مکرر، مرکز عصبی را دچار حساسیت و ضعف و خستگی و اختلال می‏سازد. به گفته یکی از دانشمندان، خود ارضایی موجب ضعف قوای شهوانی و بی رمق و بی جان شدن آنها می‏شود.

 

به طور کلی اختلال قوای بینایی، شنوایی (مثل صدای زنگ در گوش و وز وز کردن) و... از ضعف و اختلال اعصاب است.

 

... قسمت‏های عمده بدن من یعنی قلب و اعصابم به هم ریخته است. «نامه‏ای از یک جوان»

 

و تو ای جوان عزیز به خود آی و این آسیب‏ها را جلوی چشم خویش تابلو کن و با تأملدر این منظره نامطلوب و غیرقابل قبول، خود را از دام این بلا نجات بده.

 

کم خونی؛

 

کم اشتهایی و مشکلات گوارشی؛

 

کم خوابی و اختلال در خواب؛

 

تنگی نفس؛

 

سر درد و سرگیجه؛

 

پیدایش تغییرات در نخاع و ستون فقرات.

 

همگی از آسیب‏های جسمی خودارضایی هستند.

 

 

 

ب. آسیب‏های روحی - روانی‏

 

1. ضعف حافظه، حواس پرتی و ناتوانی در تمرکز فکری‏

 

همان گونه که گذشت، یکی از پی آمدهای خودارضایی، ضعف و تحلیل قوای جسمانی است و این به نوبه خود ناشی از اختلال در عملکرد سیستم مغز و اعصاب است. اختلال در این سیستم موجب می‏شود که بخش حافظه کارایی لازم را نداشته باشد. علاوه بر این، شخصِ مبتلا به خودارضایی به خاطر تمرکز در این عمل و توجه نسبتاً مداوم به موضوعات جنسی، حواس پرت و ناتوان در تمرکز فکری است که این خود عامل دیگری برای کاهش مستمر حافظه است.

 

از عوامل حفظ و تقویت حافظه آن است که فرد به کارهای علمی و فکری مشغول باشد در حالی که شخص خودارضا از کارهای علمی و فکری باز می‏ماند و این خود عامل دیگری برای ضعف حافظه چنین اشخاصی است.

 

... استعداد کافی داشتم و تحصیل می‏کردم اما اکنون استعدادم کم شده و مطالب را درست درک نمی‏کنم و با فشار و سختی به تحصیل ادامه می‏دهم. «نامه‏ای از یک دانش‏آموز»

 

2. اضطراب

 

دلهره و دلواپسی از ویژگی‏هایی است که دائماً فرد خودارضا را رها نمی‏کند، او مرتب با خود درگیر است و نمی‏تواند با خود کنار آید. افکار آشفته، وسواس فکری، بی ثباتی، درهم ریختگی فکری دامن گیر اوست: «نکند کسی بفهمد»، «کی و چگونه این کار را تکرار کنم»، «کی می‏شود نجات پیدا کنم» و.. لحظه‏ای آرام و قرار ندارد، سرزنش و تحقیر خود به علت ارتکاب گناه، شخصیت او را در هم می‏کوبد. گاهی تأخیر در ترک و این که بعد از ترک چه می‏شود، امان او را می‏گیرد.

 

... آیا با ترکِ خودارضایی باز هم علائم آن باقی می‏ماند. «امضا: همدم مرگ»

 

... آیا پس از ترک می‏توانم ازدواج کنم و صاحب فرزند شوم؟ آیا بخشوده خواهم شد؟ «نامه‏ای از یک جوان»

 

آن چه امروز از این عمل برایم باقی مانده است، روحی متزلزل و بغض و نفرتی متراکم است. «نوجوان 17 ساله تهرانی»

 

3. افسردگی‏

 

بی احساسی و بی تفاوتی، بی نشاطی و بی ذوقی، سستی و گوشه‏گیری، غم و اندوه، عدم علاقه به امور هنری، ورزشی، مسائل معنوی و... همگی از نشانه‏های بارز و حتمی افسردگی است.

 

4. پرخاش‏گری و بداخلاقی‏

 

شخصِ خودارضا نسبت به کوچک‏ترین محرک محیطی حساس است، حوصله گفت و گو با دیگران را ندارد، زود رنج است و سریعاً از کوره در می‏رود، به نور زیاد، صدا، رفت و آمد و... حساسیت فوق‏العاده دارد.

 

5. یأس از زندگی‏

 

... در سنین 16 یا 17 سالگی دو مرتبه دست به خودکشی زدم ولی موفق نشدم، اکنون در میان توفان مرگباری به این سو و آن سو می‏روم، شاید هم یک سویش نابودی باشد. «نامه‏ای از یک جوان»

 

... تصمیم گرفته‏ام اگر راهی برایم نباشد خودکشی کنم.... «دختر 18 ساله تهرانی»

 

6. از بین رفتن خلاقیت‏ها، توانایی‏ها و سرکوب شدن استعدادها.

 

7. عدم میل به تحصیل، مطالعه، تحقیقات علمی و فعالیت‏های فکری.

 

8. هوس باز و بی‏بند و بار شدن و اعتیاد به ارضای جنسی نامشروع.

 

9. بی عاطفه، کم رو و خجل.

 

10. عدم اعتماد به نفس و احساس حقارت، ضعف اراده.

 

11. از بین رفتن صفای دل و بی علاقه‏گی نسبت به امور معنوی، مجالس دعا، جماعات و... .

 

12. احساس گناه، عذاب وجدان.

ج) آسیب‏های اجتماعی‏

 

خودارضایی یک حس گریز از اجتماع پدید می‏آورد که در اثر افراط و تکرار در او ریشه‏دارتر خواهد شد. فرد در گوشه‏ای خود را منزوی و به افکار دور و دارز می‏پردازد. توجه به لذات شخصی، سبب سستی روابط اجتماعی می‏گردد و حیات جمعی را دچار مخاطره می‏سازد. فردِ خودارضا به غیر از میل به انزواجویی در عرصه اجتماعی نیز با مردم جوششی ندارد و از زندگی جمع احساس لذت نمی‏کند. اینجاست که نه تنها شخصیت اجتماعی و انسانی چنین افرادی تدریجاً متزلزل شده بلکه جامعه نیز از وجود نیرو جوان و پرانرژی محروم گردیده است و در دراز مدت موجب اختلال در نظام اجتماعی می‏شود.

 

این دسته از آسیب‏ها عبارت اند از:

 

1. بی آبرویی؛

 

2. مشکلات خانوادگی؛

 

3. انزوای اجتماعی، طرد شدن از جامعه و مشکل دوست یابی؛

 

4. مشکلاتی در ازدواج از قبیل:

 

عدم پذیرش در خواستگاری‏

 

اکنون خواستگاران فراوانی دارم که هر یک از دیگری بهتر هستند. به دلیل همین مسأله (خودارضایی و از دست دادن بکارت) است که مجبورم به خواستگارانم جواب رد بدهم بدون اینکه پدر و مادرم علت نپذیرفتن من را بدانند.

 

«دختری 18 ساله از تهران»

 

بر اثر خودارضایی دامنم لکه دار شده و حالا خواستگاران فراوانی دارم که هرکدام از دیگری بهتر است. به من بگویید چه کار کنم.

 

«نامه‏ای از یک دختر جوان»

 

بی میلی به ازدواج و تأخیر در آن‏

 

بی میلی به همسر

 

ناتوانی در مقاربت صحیح و ارضای جنسی خود و همسر

 

ناسازگاری خانوادگی‏

 

سرد بودن کانون خانواده‏

 

ناتوانی در برابر مشکلات و سختی‏ها پس از ازدواج‏

 

طلاق و متزلزل شدن کانون خانواده‏

 

5. افت تحصیلی‏

این کار روی تحصیلات من به شدت اثر گذاشت، من که تا سال سوم راهمایی جزء شاگردان خوب کلاس بودم، در سال سوم راهنمایی، ثلث اول یک تجدیدی آوردم. «دختر 15 ساله»

6. بزهکاری‏

7. عدم علاقه نسبت به فداکاری، خدمتگزاری به همنوعان و...

8. لذت نبردن از دوستی‏ها و مهر و محبت‏ها در روابط با پدر و مادر، بستگان و دوستان و بالاخره بریدن از آنان.

 

9. از بین رفتن عزت، پاکدامنی، شرف و حیا.

10. انحطاط و انحراف فکری و عملی خود و به انحراف کشیدن دیگران.

11. ایجاد خطرات اجتماعی برای خانواده خود و نوامیس دیگران.

12. سوء استفاده جنسی و تجاوز به کودکان.

13. ترویج و اشاعه فحشا و منکرات.

14. شیوع بیماری‏های مقاربتی در جامعه.

15. حسادت و بدبینی.

د) آسیب‏های معنوی و اخروی‏

 

همه آسیب‏های سه گانه که سخن از آنها به میان رفت قابل اصلاح و جبران است اما آسیب معنوی به این راحتی قابل جبران نیست چون اولاً: آسیب به قلب و دل است که هیچ بعد از وجود آدمی به ارزش، کارایی، حساسیت و لطافت قلب و دل او نیست. به تعبیر قرآن و روایات اسلامی، گناه به انسان سرازیر می‏شود و آن را فاسد و از کار می‏اندازد. ثانیاً: این آسیب فقط دنیوی نیست.

 

قرآن کریم می‏فرماید: چنین نیست که بعضی خیال می‏کنند، بلکه اعمال خلافشان چون زنگاری بر دل‏هایشان نشسته، لذا از درک حقیقت وامانده‏اند: «کلا بل ران علی قلوبهم ما کانوا یکسبون» (مطففین، آیه 14)

کلمه «ران» در آیه مذکور به معنای زنگار است. زنگ یا زنگار در امور مادی همان چیزی است که روی فلزات و اشیای قیمتی می‏نشیند، همان لایه قرمز رنگی که بر اثر رطوبت هوا روی آهم و مانند آن ظاهر می‏شود و معمولاً نشانه پوسیدن و از بین رفتن شفافیت و درخشندگی آن و در نهایت ضایع شدن و از بین رفتن آن است. (تفسیر نمونه، ذیل آیه 14 مطففین.)

آری، بدترین اثر گناه، تاریک ساختن قلب و از میان بردن نور علم و حس تشخیص است. «گناهان از اعضا و جوارح سرازیر قلب می‏شوند» (همان)

 

مرحوم علامه طباطبایی رحمه الله در تفسیر المیزان (ذیل آین مطففین: 14) می‏فرماید: از آیه شریفه سه نکته استفاده می‏شود:

1. اعمال زشت، نقش و صورتی به نفس و روح انسان می‏دهند؛

2. این نقش و صورت خاص، مانع آن است که نفس آدمی حق و حقیقت را درک کند؛

 

3. نفس آدمی به حسب طبع اولیه‏اش صفا و جلایی دارد که با داشتن آن، حق را آن طور که هست درک میکند. قلب از دیدگاه قرآن جایگاه مهمی دارد قرآن کریم اولاً: قلب را مهم‏ترین مرکز شناخت در انسان معرفی می‏کند. ثانیاً: بیماری قلب را مهم‏ترین بیماری به حساب می‏آورد و از این بیماری به تعابیر مختلف و عجیب یاد می‏کند: قلب بیمار، قساوت قلب، انحراف قلب، زنگار قلب، کور شدن قلب، مهر شدن قلب، قفل شدن قلب و بالاخره از همه مهمتر مردن قلب. که جمعاً بیش از هفتاد و دو مورد آمده است.

 

در اهمیت گناه از دیدگاه اسلام همین بس که اسلام اولاً: کیفر و اثر آن را منحصر به دنیا نکرده است.(مائده، آیه 33) ثانیاً: از اندیشه و فکر گناه هم منع کرده است تا گناه را از سرچشمه خشک کند. علی (ع) می‏فرماید: کسی که در انجام گناه زیاد فکر کند، بالاخره به گناه کشیده می‏شود (غررالحکم). ثالثاً: از گناه به عنوان درد و بیماری یاد کرده است. (علی (ع) برای دل‏ها بیماری‏ای، دردناک‏تر از گناه نیست (بحار الانوار، ج 73، ص 342). رابعاً: از رفاقت و دوستی با گنهکار و شرکت در مجالس گناه به شدت نهی کرده است. علی (ع): بر فرد مسلمان شایسته نیست که با گنهکار طرح رفاقت و دوستی بریزد. (وسائل الشیعه، ج‏2، ص 269). خامساً: ترک گناه را بهترین عبادت برشمرده است. (علی (ع): برتری عبادت، دوری گزیدن از گناه است.)

این‏ها بخش بسیار اندک از هشدارهایی است که اسلام برای دفع اثر زیانبار گناه به انسان‏ها داده است.

برای این که به تأثیر گناه بر دل و قلب بیشتر پی ببریم، به عنوان نمونه به ذکر چند روایت اکتفا می‏کنیم:

رسول اکرم (ص) می‏فرماید: وقتی انسان مؤمن گناهی را مرتکب می‏شود، لکه سیاهی در قلبش پیدا می‏شود که اگر دل از آن بکند و توبهکرده و از خداوند آمرزش طلبد دوباره قلبش شفاف می‏شود و اگر گناه را ادامه دهد، سیاهی تمام قلبش را فرا می‏گیرد. (تفسیر المیزان، ذیل آیه 14 مطففین)

 

رسول گرامی اسلام(ص): وقتی حرام‏ها نادیده گرفته شود و کسی مرتکب آن‏ها شود، خداوند طوری بر دلش مهر می‏زند که بعد از آن دیگر قدرت درک و فهم را نداشته باشد. (محمد هویدی، التفسیر المعین.)

دیگری بر قلب وارد شود به جایی می‏رسد که تمام قلب را فرا گرفته و آن را وارونه می‏کند. (تفسیر المیزان، ذیل آیه 14 مطففین)

ظرف، وقتی وارونه شود هیچ چیز در آن قرار نمی‏گیرد، قلب هم در اثر گناه طوری وارونه می‏شود که دیگر علم و حقیقت در آن جای نمی‏گیرد.

خودارضایی هم که اسلام به شدت از آن نهی کرده است شاید از همین بابد باشد که اثر در قلب و دل آدمی می‏گذارد و آثار روحی و روانی خودارضایی که در بخش (ب) بیان گردید، عمدتاً از همین بیماری دل ناشی می‏شود. در این جا چند روایت در مورد اثر معنوی گناه خودارضایی بیان می‏کنیم به امید آن که تو ای جوان عزیز و برومند، ای که چشم امید پدر ومادر و جامعه به توست، ای آینده ساز خود و جامعه اسلامی و بالاخره تو ای مبتلا به این گنه خانمان‏سوز و هلاکت بار به خود آیی و تا دیر نشده خود را از این مهلکه و باتلاق نجات دهی، بدان که می‏توانی، حتماً می‏توانی!

1. امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمی‏کند و از چشم خدا می‏افتد. (میزان الحکمة، ح 18749)

2. رسول خدا(ص): لعنت خدا و ملائکه خداوند و تمام بشر بر شخص خودارضا. (همان، ح 18748)

3. رسول خدا(ص): کسی که خودارضایی می‏کند، ملعون است. (همان، ح 18751)

4. امام صادق(ع): خودارضایی گناه بزرگی است که خداوند در قرآن از آن نهی فرموده است. (همان، ح 18750)

5. امام صادق(ع): برای کسی که خودارضایی کند در قیامت عذاب دردناکی در نظر گرفته شده است. (همان، ح 18749)

در پایان توجه شما را به تحقیقی که حاصل بررسی 400 نامه رسیده از نوجوانان کشور به برنامه آینده سازان صدای جمهوری اسلامی در دی ماه 1367 است جلب می‏کنیم. طبق این تحقیق افرادی که مبتلا به خودارضایی می‏باشند. به ناراحتی‏های زیر مبتلا گشته‏اند:

1. ضعیف شدن چشم؛ 2. لاغر شدن صورت؛ 3. ضعف اعصاب؛ 4. تحلیل رفتن بدن؛ 5. سردرد و سرگیجه؛ 6. سرماخوردگی زود به زود؛ 7. کم خونی؛ 8. سست شدن زانو؛ 9. سیاه شدن دور چشم؛ 10. ضعف حافظه؛ 11. زرد شدن صورت؛ 12. ضعف و اختلالات شنوایی؛ 13. جوش صورت؛ 14. گوشه‏گیری؛ 15. اختلال در خواب؛ 16. ایجاد حالت وسواس و تردید؛ 17. افت تحصیلی.

اکنون تو ای جوان، که طراوت و پاکی دنیا راباید در تو دید و از تو شناخت، به چه می‏اندیشی؟ آسیب‏ها را دیدی و خواندی؟ برای از این به بعد چه در سر داری؟ آیا از هم اکنون کمربندت را محکم بستی و عزمت را جزم نمودی؟ به خود آی! همین الان وقت تصمیم است، همین الان، نگو از فردا، نگو ببینم چه می‏شود، نگو نمی‏شود و نگو چه و چه و نگو...

با توکل بر خدا و با یک اراده جدی، حرکت کن، به زودی افق‏های سلامت و سعادت را خواهی دید و احساس قدرت می‏کنی. پس حرکت، حرکت، اراده، اراده، تصمیم، تصمیم.

در بخش دوم به کمک تو شتافته‏ایم، راه درمان را به تو نشان داده‏ایم، محض خدا، و به خاطر خودت، کمک ما را پس نزن.

به دامانش نشیند لکه ننگ‏ گلی گر همنشین خار گردد

علی سلطان دین فرمود: آن کس‏ که با نادان نشیند خار گردد

حکم فقها بر این است که کسی که به حرام می افتد واجب است ازدواج کند. لذا لازم است موانع ازدواج را از سر راه بردارید و با یک خانواده مؤمنه و کم توقع و قانع ازدواج کنید و این امر امکان پذیر است. اما اگر موانع طوری است که فعلا نمی توانید ازدواج کنید باید صبر کنید و برای کم کردن قدرت غریزه جنسی و آلوده نشدن به گناه امور ذیل را رعایت نمایید.

1. سعی کنید به هنگام خواب شکم شما بیش از حد معمول پر نباشد.

2. از پوشیدن لباس‏های تنگ و چسبان اجتناب کنید.

3. از نگاه کردن به مناظر، فیلم‏ها و تصاویر تحریک کننده جدا خودداری کنید و به محض مواجه شدن با این امور، چشم خود را بسته و یا به زمین و یا آسمان نگاه کنید. حتی از مشاهده فیلمهایی که شما به آن اشاره کردید و تحریک کننده است جدا خودداری کنید.

4. از شنیدن و خواندن مباحث و مطالب جنسی و حتی شوخی‏های جنسی و تحریک‏کننده و فکر کردن در این امور، جدا بپرهیزید.

5. از خوردن مواد غذایی محرک مانند: خرما، پیاز، فلفل، تخم‏مرغ، گوشت قرمز، غذاهای پرچرب، حتی‏المقدور اجتناب و به میزان ضرورت اکتفا کنید.

6. قبل از خواب حتما مثانه خود را تخلیه نمایید.

7. از نوشیدن افراط‏گونه آب و مایعات پرهیز کنید (به خصوص شب‏ها و قبل از خوابیدن).

8. هیچ‏گاه بدن عریان خود را در آینه نگاه نکنید.

9. از دست‏ورزی اندام جنسی خود اجتناب کنید و در هیچ شرایطی دست‏ورزی نکنید.

10. هرگز به رو نخوابید.

11. به منظور تخلیه انرژی زاید بدن به طور منظم و زیاد ورزش کنید.

12. هیچ‏گاه بیکار نباشید، برای اوقات فراغت خود برنامه داشته باشید و آن را با مطالعه، ورزش، زیادت عبادت و... پر کنید.

13. هرگز در مکانی خلوت و تنها و دور از نظر دیگران نباشید.

14. هرگاه مورد هجوم افکار جنسی واقع شدید، در مکان خلوت و دور از نظر دیگران بسر نبرید، بلکه در مجالس عمومی وارد شوید و در آنجا به سر برید.

15. هفته‏ای یکی دو روز، روزه مستحبی بگیرید و اگر توان آن را ندارید روزه اخلاقی بگیرید؛ یعنی، میزان صرف غذا را کاهش و فاصله هر وعده غذا را افزایش و تعداد دفعات غذا را کاهش دهید و به حداقل خوراک اکتفا کنید.

16. با نامحرم رفتار متکبرانه داشته باشید و از سخنان ملایمت‏آمیز با آنها خودداری کرده واز نرمی و لینت در کلام با آنها اجتناب ورزید.

17. هیچ‏گاه با نامحرم و جنس مخالف در مکان خلوت و دور از نگاه دیگران باقی نمانید، حتی برای آموزش و...

18. قرآن زیاد بخوانید و درباره معانی آیات آن فکر کنید.

  انتشار : ۲۸ آذر ۱۳۹۴               تعداد بازدید : 1565
کسب درآمد اینترنتی 300000 تومان در خانه در کمتر از 30

کسب درآمد اینترنتی 300000 تومان در خانه در کمتر از 30

این محصول آپدیت شد تاریخ 1398/09/16 اضافه شدن ویدیوی جدید بسم الله الرحمن الرحیم کسب درآمد اینترنتی سلام در دنیای اینترنت خیلی از آدم ها هستند که دوست دارند کسب درآمد کنند و به خیلی چیزها و ایده ها فکر میکنند . همه ما دوست داریم در کمترین زمان بهترین درآمد را داشته باشیم ...

كسب درآمد اينترنتي روزانه حداقل ٧٠ هزار تومان

كسب درآمد اينترنتي روزانه حداقل ٧٠ هزار تومان

سلام دوست خوبم اگه از زندگي و كارت رضايت نداري.. اگه از وضعيت روحي و بي پولي خسته شدي.. اگه احساس ميكني هميشه تو تمامي كارها بازنده اي و اعتماد به نفس پاييني داري.. اگه ميخواي يك فعاليت جديد رو شروع كني .. و يا حتي ميخواي وضعيت زندگيتو بهتر و بهتر كني و جاذب ثروت و موفقيت ...

ردیابی بدون نصب افراد در شبکه های اجتماعی + فیلم

ردیابی بدون نصب افراد در شبکه های اجتماعی + فیلم

معرفی نرم افزار: موقعیت یابی افراد در شبکه اجتماعی تقریبی + آموزشی+هدیه در این پکیج دو روش ردیابی وجود دارد. روش اول ردیابی افراد بدون نصب شما در این روش می توانید بدون نیاز به نصب نرم افزار روی گوشی طرف مقابل آنها را ردیابی کنید از موقعیت تقریبی آنها باخبر شوید شما می توانید ...

کسب درآمد 300 هزار در روز

کسب درآمد 300 هزار در روز

کسب درآمد روزانه تا 300/000تومان توجه: دوستانی میان پیام میدن این سیستم شما چیه؟؟ شما اگه صفر تا صد توضیحات رو کامل بخونید ، اون موقع متوجه میشید ما گفتیم این روش چیه؟! پس حتما تا آخر توضیحات رو بخونید.( با این سیستم یاد میگیری چطوری از صفر با همین موبایلت روزی ۳۰ الی ۳۰۰ هزار ...

خرید پکیج افزایش قد گرو تالر داینامیک grow taller

خرید پکیج افزایش قد گرو تالر داینامیک grow taller

گرو تالر داینامیک روش جهانی برای افزایش قد سلام بیتا بیات هستم کارشناس فیزیولوژی ورزشی،لازم دانستم قبل از این که شما با روش گرو تالر داینامیک آشنا بشوید چند نکته رو صادقانه خدمتتان عرض کنم،خیلی اتفاقی توسط یکی از دوستانم با این متد آشنا شدم و قبل از آن همه روشها رو ...

تجربه شخصی من در درمان زود انزالی (انزال زودرس) در

من همه روش های درمان زودانزالی را تجربه کردم و شرح تجربه های خودم را در سایت به طور مفصل درج کرده ام تا اینکه در نهایت روش درمان قطعی زودانزالی را پیدا کردمروشی که نه تنها به طور کامل این مشکل را حل کرد بلکه طعم واقعی لذت رابطه جنسی را به من چشاند و از آن موقع بود که فهمیدم ...

دانلود رایگان کتاب زمینه روانشناسی هیلگارد (متن

دانلود رایگان کتاب زمینه روانشناسی هیلگارد (متن

معرفی کتاب:زمینه روانشناسی هیلگارد (متن کامل) نويسنده:اتکینسون مترجم:دکتر براهنی فرمت کتاب:پی دی افpdf(کیفیت عالی) زبان کتاب:فارسی سفارش کتاب(pdf,چاپی)و پشتیبانی تلگرام:09103894814 ...

کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید اثر جفری

کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید اثر جفری

نام کتاب: کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید اثر جفری یانگ و ژانت کلوسکو حجم: 999 مگابایت تعداد فایل: 2 پکیج با 70 فایل صوتی + کتاب پی دی اف مدت کتاب: 14 ساعت و 33 دقیقه + 22 ساعت و 24 دقیقه نویسنده گان: جفری یانگ و ژانت کلوسک ترجمه: دکتر حمید ...

مجموعه ی آموزش تعمیر لامپ کم مصرف (از مبتدی تا

مجموعه ی آموزش تعمیر لامپ کم مصرف (از مبتدی تا

کتاب آموزش تعمیر لامپ کم مصرف همانطور كه مي دانيد لامپ هاي كم مصرف بعد از مدتي ديگر روشن نمي شوند و نياز به تعمير دارند در بيشتر اين موارد مي توان با ساده ترين وسايل لامپ را در منزل تعمير كرد این مجموعه دارای 5 کتاب است که در آن نحوه عملکرد و روش های عیب یابی لامپ کم ...

دانلود رایگان کتاب روان درمانی اگزیستانسیال

دانلود رایگان کتاب روان درمانی اگزیستانسیال

معرفی کتاب:(روان درمانی اگزیستانسیال فارسی) روان درمانی اگزیستانسیال گونه ای روان درمانی پرکار یا پویه نگر است. پویا اصطلاحی ست که در حیطه ی بهداشت روان به چهره روان پویه شناسی بسیار بهره گیری می شود؛ و اگر کسی بخواهد یگانه از اساسی ترین ویژگی های رویکرد اگزیستانسیال را ...

اگر به یک وب سایت یا فروشگاه رایگان با فضای نامحدود و امکانات فراوان نیاز دارید بی درنگ دکمه زیر را کلیک نمایید.

ایجاد وب سایت یا
فروشگاه حرفه ای رایگان

استان آذربایجان غربی شهر ارومیه، خیابان شهیدمحمدمنتظری ، کوچه شهیداخباری پلاک 9

اعتماد شما اعتبار ماست

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما