آمار بازدید

  • بازدید امروز : 3362
  • بازدید دیروز : 2662
  • بازدید کل : 945373

پیوند ها

تحقیق در مورد تأثیر اشکال هندسی بر پیکتوگرامهای علائم


تحقیق در مورد تأثیر اشکال هندسی بر پیکتوگرامهای علائم

لينک پرداخت و دانلود *پايين مطلب*

فرمت فايل:Word (قابل ويرايش و آماده پرينت)

تعداد صفحه:5

فهرست مطالب

 

تأثیر اشکال هندسی بر پیکتوگرامهای علائم راهنمایی و رانندگی

 

- هدف

 

- سؤالات

 

- روش تحقیق

 

- قلمرو تحقیق

 

- ضرورت و اهمیت تحقیق

 

- محدودیات و امکانات تحقیق

 

- چشم انداز تحقیق

 

 

در اینجاست که تصویر به عنوان زبان ارتباطی وسیع تری مطرح می شود. حیطۀ ارتباط تصویری بسیار فراتر از محدودۀ کلمات و جملات است. نمادها و نشانه ها قادرند اطلاعاتی را انتقال دهند که از عهده کلمات خارج است. زبان ارتباط تصویری یک زبان ترسیمی است که به عنوان شیوۀ ارتباطی مستقلی به کار گرفته می شود امروزه به کمک نمادهای تصویری متنوع و شکل ساده و فهم آنها پیام به سرعت منتقل می شود در مواردی که توصیف کلامی یک اندیشه دشوار به نظر می رسد یک نماد ساده و گیرا می تواند جای گزین آن شود.

 

به طور کلی می توان گفت که بازنمایی تصویری هر صفت یا وضعیتی به واسطه یک نشانه تلاشی است برای بیان مفاهیم و معانی مورد نظر.

 

فعالیتهایی که بدون محدودیتهای زبان نوشتاری در قالب نماد و نشانه مطرح می شود به نحوی آگاهی از یک عملکرد بصری است. دیدن پیش تر از واژگان و کلمات حتی زبان وجود دارد. نشانه های دیداری را به یاری آنچه می دانیم و یا به آن باور داریم درک می کنیم. نشانه ها با کار کردهای مختلفی بر روی حافظه تأثیر می گذارند و درنهایت سطح وسیعی از حافظه را تشکیل می دهند. دیده شدن یک علامت با شکل ذهن را فعال کرده و به تجسم وا می دارد و همین تجسم است که معنای نشانه را قابل فهم می کند.

 

در مباحث مربوط به نشانه ها آنها بر مبنای نوع یا محتوا به گونه های مختلف تقسیم شده اند علائم تجاری، سمبل ها، علائم فرهنگی، علائم راهنما و یا هشدار دهنده.

 

نشانه های تصویری که با توجه به عناصر ...... شکل می گیرند از یک سو به خاطر سرعت انتقال پیام و از سوی دیگر به دلیل وسعت و قدرت تأثیر گذاری بر مخاطب مورد توجه اند در این نوع از نشانه ها(علائم راهنمایی و رانندگی) یک شکل تصویری با میانی ساده و روان موضوع را تجسم می بخشد.

 

در این تحقیق ما به بررسی اینکه تا چه اندازه اشکال ساده هندسی بر علائم هشداری مؤثر بوده و وجود آنها چه تأثیری در شکل گیری ظاهر و محتوای این علائم دارد. به صورتی که این اشکال جزء اصلی علائم رانندگی شده اند و تشکیل دهنده آن هستند و این اشکال با در کنار یکدیگر قرار گرفتن باید پیام و خبر و هشدار را در یک لحظه به مخاطب انتقال دهد. این علائم بدون استفاده از نوشتار باید با مخاطب حرف بزند و پیام را منتقل کند. استفاده از اشکال ساده هندسی این امکان را داده که با حداقل، حداکثر پیام منتقل شود و در واقع شکل ساده شده و کاملاً انتزای از شمایل های طبیعی به وجود آورد. به گونه ای که در نگاه اول در ذهن مخاطب براساس تجربه های پیشین از شمایل های طبیعی پیام دریافت می شود.


مبلغ واقعی 5,800 تومان    12% تخفیف    مبلغ قابل پرداخت 5,104 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۲۱ مهر ۱۳۹۵               تعداد بازدید : 50

https://www.telegram.me/shiftyourlife
" فروشگاهی از 4KIA "

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما