تبریک!دوست گرامی هم اکنون می توانید خریدی سریع،ارزان و مطمئن با پشتیبانی 24 ساعته و دائمی در ZTN انجام دهید.

اشتراک در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه لطفا ایمیل خود را ثبت نمائید

Captcha

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 1506
  • بازدید دیروز : 3157
  • بازدید کل : 9875641

چهار حرفه مورد تقاضای کشور کانادا در بخش مراقبت های بهداشتی


چهار حرفه مورد تقاضای کشور کانادا در بخش مراقبت های بهداشتی
بر طبق آخرین اطلاعات اداره آمار کانادا از بازار کار در این کشور ، مشاغل مرتبط با بهداشت و درمان در صدر 50 حرفه مورد تقاضای کشور کانادا هستند.
مشاغل پزشکی در کانادا
بالا رفتن میانگین سنی و افزایش آمار بازنشستگان این حقیقت را بازگو می کند که سیستم مراقبت های درمانی کشور کانادا بزودی با بحران مواجه خواهد شد و در نتیجه این خبر از افزایش تقاضا برای مشاغل در بخش بهداشت و درمان می دهد.
امروزه نرخ بیکاری برای بخش مراقبت های درمانی بین 1.3 تا 2.6 است در حالی که این آمار برای تمام بخش های شغلی از 7 تا 11 درصد در نوسان است.

این موضوع برای تازه واردین چه معنایی دارد؟

اگر چه میزان درخواست برای این دسته از مشاغل بالاست اما اکثر این مشاغل در کانادا نظام مند هستند.بدین معنا که افراد تحصیل کرده بین المللی در این رشته ها قبل از آغاز بکار باید مجوز داشته باشند.همچنین تنها داشتن تجربه عملی در این بخش برای اشتغال تازه واردین کافی نیست.

در سال 2009 دولت فدرال برای تایید صلاحیت نیروی کار خارجی در بخش بهداشت ودرمان 50 میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است تا روند تشخیص صلاحیت های این افراد را بهبود بخشد.مشاغل خاص مانند پرستاری،فیزیوتراپیست،کار درمانی،تکنسین داروخانه،متخصصین آزمایشگاه و پزشکان درز حال حاضر برنامه های ارزشیابی مدرک و دوره های بازآموزی خاص خود را در طول یکسال دارند تا بر طبق الزامات بازار کار در این بخش واجد الشرایط دریافت مجوز گردند.

منبع اصلی و دولتی کانادا برای دریافت اطلاعات اشتغال تازه واردین به کانادا WorkinginCanada.gc.ca است که فرصت های شغلی بسیاری را پیشنهاد کرده و همچنین آینده بازار کار در مشاغل مختلف را پیش بینی می کند .بر طبق آمار مندرج در این سایت برترین مشاغل مورد تقاضا در کشور کانادا در بخش بهداشت و درمان عبارتند از:

دستیاران دندانپزشک ( dental assistants )
دستیار دندانپزشک تحت نظارت دندانپزشک فعالیت می کند.آنها قبل از شروع درمان ،در حین عملیات دندانپزشکی و بعد از پایان کار در کنار بیمارو پزشک هستند و کار های لازم را انجام می دهند.بر طبق آمار انجمن دستیاران دندانپزشکی در کانادا متوسط درآمد این افراد بین 15 تا 25 دلار در ساعت یا 30000 تا 40000 دلار در سال است.
چهار حرفه مورد تقاضای کشور کانادا در بخش مراقبت های بهداشتی

برنامه های آموزشی:

برنامه های آموزشی برای این گروه شغلی در مناطق مختلف کانادا متفاوت است.بیشتر این برنامه ها 18 ماه طول می کشند و برای ورود افراد باید دارای مدرک دیپلم زیست شناسی یا شیمی باشند.برای کسب مجوز تمام فارغ التحصیلان از برنامه آموزشی باید در دو آزمون ملی کلینیکال و کتبی که توسط انجمن دستیاران دندانپزشکی طراحی شده شرکت کنند.

متخصصین آزمایشگاه( medical laboratory technicians )
با پیشرفت روز افزون تکنولوژی ،تقاضا برای نیروی کار در ترکیبی از مهارت های فن آوری اطلاعات و دانش مراقبت های بهداشتی افزایش یافته است.همچنین تقاضا برای نیروی کار در بخش رادیولوژی تشخیصی نیز بسیار است.درآمد این دسته از افراد به نسبت ایالتی که زندگی می کنند و میزان تجربه کاریشان از 40000 تا 80000 دلار در سال متفاوت است.

چهار حرفه مورد تقاضای کشور کانادا در بخش مراقبت های بهداشتی
برنامه های آموزشی:

این دسته از افراد برای کار در بازار کار کانادا نیاز به مدرک دانشگاهی در زمینه تکنولوژی آزمایشگاهی پزشکی دارند و باید 6 تا 14 ماه سابقه کار بعنوان دستیار یا تکنسین داشته باشند.متقاضیان کار در این زمینه شغلی باید مدرک دانشگاهی مرتبط داشته باشند و همچنین باید در آزمون مربوطه برای دریافت مجوز شرکت کنند.همچنین این افراد باید در دوره های باز آموزی 9 ماهه ای که توسط کالج Mohawk در شهر همیلتون ایالت اونتاریو برگزار می شود شرکت کنند.این دوره شامل بخش های تئوری ،عملی و بالینی در طول سه ترم است.

پرستاران( registerednurses)
پرستاری نیز یکی از مشاغل مورد تقاضای کانادا است.اشتغال در این بخش از سال 2003 رشد قابل توجهی داشته و بر طبق آمار انجمن پرستاری کانادا این کشور تا سال 2016 نیاز به 113000 نفر نیروی کار در این بخش دارد.اگر چه کار در حرفه پرستاری بسیار طاقت فرساست اما فرصت های خاص و مزایای ویژه ای برای شاغلین این حرفه در کانادا وجود دارد.متوسط درآمد سالیانه برای شاغلین این حرفه بصورت تمام وقت از 70000 تا 80000 دلار در سال متفاوت است که این نیز نسبت به موقعیت مکانی افراد متفاوت است.

چهار حرفه مورد تقاضای کشور کانادا در بخش مراقبت های بهداشتی

برنامه های آموزشی:

پرستاری در کانادا جزء مشاغل نظام مند محسوب می گردد و متقاضیان باید در کالج پرستاری دوره های آموزشی خاصی را سپری کنند.حرفه پرستاری در کانادا شامل سه دسته می گردد:

Registered practical nurses (RPNs) یا licensed practical nurses (LPNs) که دارای مدرک کاردانی پرستاری هستند و با گذراند دوره های کالج می توانند دانش خود را تکمیل کنند.بدلیل کمتر بودن تحصیلات این دسته از پرستاران ،آنها بیشتر با بیمارانی سروکار دارند که وضعیتی ثابت و قابل پیش بینی دارند.

Registered nurses (RNs) که دارای مدرک لیسانس پرستاری هستند.این دسته از پرستاران تحصیلات جامع تری را گذرانده اند و مسئولیت بیماران با نیاز های پیچیده تر با آنهاست.

Nurse practitioners که آنها نیز RN هستند و تحصیلات آنها در مقطع کارشناسی ارشد می باشد.
پرستارانی که در خارج از کانادا آموزش دیده اند برای کار در این بخش باید در آزمون Canadian Registered Nurse شرکت کنند .دوره های باز آموزی نیز وجود دارد اما لیست انتظار آن کمی طولانی است.

فیزیوتراپیست ها( physiotherapists)
فیزیوتراپیست ها با بیمارانی سروکار دارند که به دلایلی مشکل حرکتی دارند و از درد ،بیماری یا جراحت رنج می برند.دامنه عملکرد این حرفه از هنگامی که صدور مجوز کار از کارشناسی به کارشناسی ارشد ارتقاء پیدا کرده افزایش یافته است.به این معنی که فیزیوتراپ ها عملکردی فراتر از سیستم اسکلتی عضلانی دارند و مقابله با امراضی مانند مشکلات قلب و عروق ،سیستم تنفسی و سیستم عصبی نیز در وظایف آنها قرار دارد.بخش خصوصی این دسته از مشاغل نیز گسترش بیشتری یافته است تا عموم مردم را ازمزایای فیزیوتراپی آگاهی بیشتری پیدا کنند ، اما برای مراجعه به فیزیوتراپ حتما نیاز به دستور پزشک است.

میزان در آمد ها در این گروه شغلی نسبت به موقعیت مکانی و خصوصی یا دولتی بودن متفاوت است و متوسط درآمد از 30 تا 50 دلار در ساعت یا 57000 تا 96000 دلار در سال متفاوت است.

چهار حرفه مورد تقاضای کشور کانادا در بخش مراقبت های بهداشتی

برنامه های آموزشی:

در کانادا 14 برنامه آموزشی برای فیزیوتراپ ها وجود دارد.تمام این برنامه ها در مقطع کارشناسی ارشد هستند ، از 24 تا 30 ماه طول می کشد و فرد باید حداقل مدرک کارشناسی داشته باشد.متقاضیان بین المللی برای ارزشیابی مدرک کارشناسی خود باید به سازمان the Canadian Alliance of Physiotherapy Regulators مراجعه کنند.تمام این افراد بایددر آزمون برای دریافت مجوز شرکت کنند.این آزمون شامل بخش های عملی و تئوری می باشد.متقاضیان بین المللی که مدارکشان در حد دریافت مجوز نباشد باید در دوره های باز آموزی شرکت کنند.این برنامه یکساله است و در دانشگاه های تورنتو و آلبرتا ارائه می گردد و دانش آموزان را برای شرکت در آزمون آماده می گردانند.

 

  انتشار : ۴ مهر ۱۳۹۴               تعداد بازدید : 1199
کسب درآمد اینترنتی 300000 تومان در خانه در کمتر از 30

کسب درآمد اینترنتی 300000 تومان در خانه در کمتر از 30

این محصول آپدیت شد تاریخ 1398/09/16 اضافه شدن ویدیوی جدید بسم الله الرحمن الرحیم کسب درآمد اینترنتی سلام در دنیای اینترنت خیلی از آدم ها هستند که دوست دارند کسب درآمد کنند و به خیلی چیزها و ایده ها فکر میکنند . همه ما دوست داریم در کمترین زمان بهترین درآمد را داشته باشیم ...

كسب درآمد اينترنتي روزانه حداقل ٧٠ هزار تومان

كسب درآمد اينترنتي روزانه حداقل ٧٠ هزار تومان

سلام دوست خوبم اگه از زندگي و كارت رضايت نداري.. اگه از وضعيت روحي و بي پولي خسته شدي.. اگه احساس ميكني هميشه تو تمامي كارها بازنده اي و اعتماد به نفس پاييني داري.. اگه ميخواي يك فعاليت جديد رو شروع كني .. و يا حتي ميخواي وضعيت زندگيتو بهتر و بهتر كني و جاذب ثروت و موفقيت ...

ردیابی بدون نصب افراد در شبکه های اجتماعی + فیلم

ردیابی بدون نصب افراد در شبکه های اجتماعی + فیلم

معرفی نرم افزار: موقعیت یابی افراد در شبکه اجتماعی تقریبی + آموزشی+هدیه در این پکیج دو روش ردیابی وجود دارد. روش اول ردیابی افراد بدون نصب شما در این روش می توانید بدون نیاز به نصب نرم افزار روی گوشی طرف مقابل آنها را ردیابی کنید از موقعیت تقریبی آنها باخبر شوید شما می توانید ...

کسب درآمد 300 هزار در روز

کسب درآمد 300 هزار در روز

کسب درآمد روزانه تا 300/000تومان توجه: دوستانی میان پیام میدن این سیستم شما چیه؟؟ شما اگه صفر تا صد توضیحات رو کامل بخونید ، اون موقع متوجه میشید ما گفتیم این روش چیه؟! پس حتما تا آخر توضیحات رو بخونید.( با این سیستم یاد میگیری چطوری از صفر با همین موبایلت روزی ۳۰ الی ۳۰۰ هزار ...

خرید پکیج افزایش قد گرو تالر داینامیک grow taller

خرید پکیج افزایش قد گرو تالر داینامیک grow taller

گرو تالر داینامیک روش جهانی برای افزایش قد سلام بیتا بیات هستم کارشناس فیزیولوژی ورزشی،لازم دانستم قبل از این که شما با روش گرو تالر داینامیک آشنا بشوید چند نکته رو صادقانه خدمتتان عرض کنم،خیلی اتفاقی توسط یکی از دوستانم با این متد آشنا شدم و قبل از آن همه روشها رو ...

تجربه شخصی من در درمان زود انزالی (انزال زودرس) در

من همه روش های درمان زودانزالی را تجربه کردم و شرح تجربه های خودم را در سایت به طور مفصل درج کرده ام تا اینکه در نهایت روش درمان قطعی زودانزالی را پیدا کردمروشی که نه تنها به طور کامل این مشکل را حل کرد بلکه طعم واقعی لذت رابطه جنسی را به من چشاند و از آن موقع بود که فهمیدم ...

دانلود رایگان کتاب زمینه روانشناسی هیلگارد (متن

دانلود رایگان کتاب زمینه روانشناسی هیلگارد (متن

معرفی کتاب:زمینه روانشناسی هیلگارد (متن کامل) نويسنده:اتکینسون مترجم:دکتر براهنی فرمت کتاب:پی دی افpdf(کیفیت عالی) زبان کتاب:فارسی سفارش کتاب(pdf,چاپی)و پشتیبانی تلگرام:09103894814 ...

کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید اثر جفری

کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید اثر جفری

نام کتاب: کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید اثر جفری یانگ و ژانت کلوسکو حجم: 999 مگابایت تعداد فایل: 2 پکیج با 70 فایل صوتی + کتاب پی دی اف مدت کتاب: 14 ساعت و 33 دقیقه + 22 ساعت و 24 دقیقه نویسنده گان: جفری یانگ و ژانت کلوسک ترجمه: دکتر حمید ...

مجموعه ی آموزش تعمیر لامپ کم مصرف (از مبتدی تا

مجموعه ی آموزش تعمیر لامپ کم مصرف (از مبتدی تا

کتاب آموزش تعمیر لامپ کم مصرف همانطور كه مي دانيد لامپ هاي كم مصرف بعد از مدتي ديگر روشن نمي شوند و نياز به تعمير دارند در بيشتر اين موارد مي توان با ساده ترين وسايل لامپ را در منزل تعمير كرد این مجموعه دارای 5 کتاب است که در آن نحوه عملکرد و روش های عیب یابی لامپ کم ...

دانلود رایگان کتاب روان درمانی اگزیستانسیال

دانلود رایگان کتاب روان درمانی اگزیستانسیال

معرفی کتاب:(روان درمانی اگزیستانسیال فارسی) روان درمانی اگزیستانسیال گونه ای روان درمانی پرکار یا پویه نگر است. پویا اصطلاحی ست که در حیطه ی بهداشت روان به چهره روان پویه شناسی بسیار بهره گیری می شود؛ و اگر کسی بخواهد یگانه از اساسی ترین ویژگی های رویکرد اگزیستانسیال را ...

اگر به یک وب سایت یا فروشگاه رایگان با فضای نامحدود و امکانات فراوان نیاز دارید بی درنگ دکمه زیر را کلیک نمایید.

ایجاد وب سایت یا
فروشگاه حرفه ای رایگان

استان آذربایجان غربی شهر ارومیه، خیابان شهیدمحمدمنتظری ، کوچه شهیداخباری پلاک 9

اعتماد شما اعتبار ماست

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما