تبریک!دوست گرامی هم اکنون می توانید خریدی سریع،ارزان و مطمئن با پشتیبانی 24 ساعته و دائمی در ZTN انجام دهید.

اشتراک در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه لطفا ایمیل خود را ثبت نمائید

Captcha

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 336
  • بازدید دیروز : 2155
  • بازدید کل : 9899391

ناگفته‌های زندگی نماينده‌ای كه شب‌ها در مجلس می‌خوابد/ از "كارگری" تا نمايندگی مجلس


ناگفته‌های زندگی نماينده‌ای كه شب‌ها در مجلس می‌خوابد/ از "كارگری" تا نمايندگی مجلس

به گزارش خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران؛ یکی از ارکان سه‌گانه نظامجمهوری اسلامی ایران قوه مقننه است که اصل شصت و دوم قانون اساسی این نهادرا اینگونه توصیف می‌کند: "مجلس شورای اسلامی از نمایندگان ملت که به طورمستقیم و با رای مخفی انتخاب می‌شوند تشکیل می‌گردد، شرایط انتخاب‌کنندگان و انتخاب‌شوندگان و کیفیت انتخابات را قانون معین خواهد کرد".

نهادقانون‌گذاری کشورمان با عمر 107 ساله خود که فراز و فرودهاي مختلفي را پشت سر گذاشته است، هم‌اكنون در ايستگاه نهم مجلس بوده و با احتساب 4 نماينده ميان‌دوره‌اي، 290 وكيل مردم در حوزه‌هاي مختلف انجام وظيفه مي‌كنند.

به خوبي روشن است كه يكي از ويژگي‌هاي بارز مجلس شوراي اسلامي- كه مصداق عيني مردم‌سالاري ديني به شمار مي‌رود- حضور نمايندگان قوميت‌هاي مختلف اين مرز و بوم است كه هركدام با انتخاب مردم حوزه انتخابيه‌ خود براي كل ملت وكالت مي‌كنند.

 

در اين ميان هستند كساني فارغ از هر حاشيه‌اي، دفاع بحق از حق ملت را سرلوحه كار خويش قرار داده و در اين راه گام استوار برمي‌دارند.

اما مجلس هشتم و نهم صدای آشنایی داد که روزهای یکشنبه، شنبه و چهارشنبه یعنی همان روزهایی که مجلس صحن علنی داد، از رادیو سراسری به گوش ملت می‌رسد و از لابلاي روزنامه‌هاي طيف‌هاي مختلف فرياد مي‌زند، صدايي که بلااستثنا راجع به هر طرح، لايحه و هر موضوع اظهار‌نظر می‌کند.

از این جهت در يك فضاي صميممي پای صحبت‌های "نادر قاضي‌پور" که زبانزد عام و خاص است نشستيم كه خواندن آن خالي از لطف نخواهد بود.

در
حال حاضر نهاد قانون‌گذاري کشور در میدان بهارستان پایتخت ایران واقع شده واین نهاد علاوه بر صحن علنی که به صورت مثلث ساخته شده یک ساختمان هفت طبقهنیز داد و از آن به عنوان دفتر کار نمایندگان استفاده می‌شود و دفتر کاراین نماینده نیز در طبقه دوم این ساختمان واقع شده است.

با هماهنگیقبلی بعد از جلسه علنی مجلس در دفتر کار دبیر اول کمیسیون جهاد اقتصادی،عضو کمیسیون صنایع و معادن و نایب رئیس فراکسیون کارگری مجلس حاضر شدیم تاگفتگویی داشته باشم.

دفتر کار اين نماینده خارج از راهرو دفترکاری ساير نمایندگان و در مقابل آسانسور طبقات قرار داد که بدون هیچگونهتشریفاتی فقط یک مسئول دفتر در آنجا حضور داد.

مساحت این دفتر زیادنیست و دو میز کار به صورت T شکل در آن تعبيه شده و در گوشه آن نیز کمی بافاصله از دیوار چند قفسه برای کتاب قرار داد که علت فاصله آن‌ها با دیوار را از وی پرسيدم.

در حالی وارد اتاق شديم که مشغول ثبت و ضبط نامه‌اي بود که ارباب رجوع‌اش از حوزه انتخابیه آورده بود، اجازه فوت وقت نداد، فورا دعوت کرد تا در اتاق حاضر شده و گفتگو را آغاز کنیم و فورا گفتگو را با زبان شیرین آذری شروع کرديم.


در ادامه گفتگوی باشگاه خبرنگاران با نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه که ناگفته‌های از زندگی شخصی و كاري وی است را می‌خوانیم‌:باشگاهخبرنگاران: آقای قاضی‌پور از اینکه وقت گذاشتید تا به سوالات ما پاسخ دهیدمتشکریم، لطفا مختصری از زندگي خودتان بگويید؟


قاضی‌پور:من نادر قاضی‌پور متولد اول فروردین 1337 ارومیهدر یک خانواده مذهبی در منطقه اوچ گنبد(سه گنبد) اروميه به دنیا آمدم؛دوراندبیرستان من توام بود با اشتغال، کارگری و چوپانی، باید بگویم از دورانبچگی تا به حال حتی یک بار هم از پدرم پول نگرفته‌ام بلکه خودم تامین معاشکرده‌ام.

باشگاه خبرنگاران: آقای قاضی‌پور چند خواهر و برادر دارید و فرزند چندم خانواده هستید؟

قاضی‌پور:ما 11 تا بچه بودیم از یک پدر و مادر که 3 تا از خواهر و برادرانم دردوران کودکی به رحمت خدا رفته‌اند، در حال حاضر 4 برادر هستیم و 4 خواهر،من فرزند چهارم خانواده هستم، دو برادر و یک خواهر از من بزرگتر هستند.


باشگاه خبرنگاران: اگر اجازه بدهيد از وضعيت تحصيلي‌تان هم بپرسيم.

قاضی‌پور: سال 1356 دیپلم ریاضی گرفتم، در همین رشته وارد دانشگاه اراک شدم، در آنسال کلاس ما 40 نفره بود که 24 نفر از طریق کنکور آمده بودند و 16 نفر باپارتی آمده بودند بخاطر همین مسئله با رئیس دانشگاه درگیر شدم و برگشتمارومیه، مجددا در کنکور شرکت کردم و سال 64 در رشته فیزیک کاربردی مدرککارشناسی گرفتم، در حال حاضر نیز کارشناس ارشد مدیریت دولتی هستم.

باشگاه خبرنگاران: پس زمان دانشجویی نیز روحیه انتقادی داشتید؟

قاضی‌پور: بله، داشتم.

باشگاه خبرنگاران: آقای قاضی‌پور زمان دانشجویی شما مصادف با انقلاب بود، در این برهه چه وضعیتی داشتید؟

قاضی‌پور:‌همزمانبا شروع انقلاب فعالیت‌های ما هم شروع شد و در جهاد دانشگاهی و انجمندانشگاه بودم البته زمانی که در دانشگاه بودم در منطقه عملیات نظامی همفعالیت داشتم، بعد از تعطیلی دانشگاه‌ها مدت مدیدی هم در جنوب کشور حضوریافتم، در زمان جنگ نیز یعنی سال 61 و 62 در لشکر 31 عاشورا بودم، چندینبار هم زخمی شدم.

باشگاه خبرنگاران: جانباز هستید؟

قاضی‌پور:بله، جانباز 30 درصد هستم.


باشگاه خبرنگاران: در این مدت مسئولیتی هم داشتید؟

قاضی‌پور:‌شهریور سال 64 که لیسانس گرفتم، رفتم شهرستان پیرانشهر بخشدار بودم و ازآنجا نیز رفتم به سردشت و فرماندار این شهرستان شدم.

باشگاه خبرنگاران: تا قبل از نمایندگی چه پستی داشتید؟

قاضی‌پور: بعد از فرمانداری رفتم استانداری آذربایجان غربی و در دفاتر مختلف وهمزمان در چندین عرصه مشغول شدم، به عنوان رئیس دبیرخانه شورای تامین،مشاور امنیتی، رئیس ستاد حوادث، مدیرکل امور اجتماعی، مدیر‌کل رسیدگی بهشکایات، رئیس ستاد انتخابات و در دفاتر مختلف بودم و تا قبل از مجلس هشتمکارمند استانداري بودم.

باشگاه خبرنگاران: آقا قاضی‌پور لطفا بفرمایید چطور شد وارد مجلس شدید؟

قاضی‌پور:بنده در دوران خدمتگزاریم هیچگونه عشق و علاقه به مجلس نداشته‌ام، در زمانثبت‌نام کاندیداهای مجلس هفتم برخی دوستان آمدند و به اصرار ما را ثبت نامکردند ولی متاسفانه به ما صلاحیت ندادند، مردم هم دو روز مانده به انتخاباتمجلس هفتم که 19 اسفند 1382 برگزار شد، رفتند و پوستر ما را در شهر نصبکردند و روز جمعه که رای‌گیری شد خیلی‌ها، هر چند که ما نبودیم ولی بهما رای دادند و اصولا باید آن انتخابات را باطل می‌کردند چون آرای باطلهبیشتر از آرای صحیح بود.

باشگاه خبرنگاران: ظاهرا در آستانه انتخابات مجلس نهم نیز ابتدا رد صلاحیت شدید بعد تایید صلاحيت، درست است؟

قاضی‌پور:بله، در انتخابات مجلس هشتم نیز 4 روز قبل از برگزاری انتخابات ساعت 10 صبح روز چهارشنبه صلاحیت ما را تایید کردند در مجلس نهم نیز ساعت 12 روزچهارشنبه 2 روز مانده به انتخابات ما را تایید صلاحیت کردند، یک برگهفرستادند و گفتند مسلمان شدی (باخنده(

باشگاه خبرنگاران: وضعیت آرای ماخوذه شما به صورت بود؟

قاضی‌پور‌: مردم قهرمان ارومیه حدود 193 هزار رای دادند که دو برابر بیشترین آرای ماخوذه‌ای بود که 15 ساله‌ها نیز رای دادند.

باشگاه خبرنگاران: فکر مي‌کنيد چرا مردم شمار ا بار ديگر انتخاب کردند؟

قاضي‌پور: نمي‌دانم، ولي شايد به خاطر ايستادگي بنده روي گفته‌هايم بود و اين مسئله باعث شد.

باشگاه خبرنگاران:آقاي ‌قاضي‌پورشما تقريبا در خصوص تمامي طرح‌ها و لوايحي كه در مجلس مطرح مي شود اظهار‌نظر مي‌كنيد، آيا اين موضوع دليل خاصي دارد و لطفا بفرمائيد تا چه ميزان در خصوص اين طرح‌ها و لوايح مطالعه داريد؟

قاضي‌پور:ببين پسرم من وظيفه‌ام دفاع کردن از حق وحقوق ملت است و بايد نان حلال ببرم سر سفره‌ام. پس بايد کار خودم را انجامبدهم؛ روي ميز را نگاه کنيد(طرح و لوايح مختلفي وجود داشت) اين طرح ولوايح را بايد به دقت مطالعه کنم و نقاط قوت و ضعف آن را بگويم پس بايدبدون توجه به اين موضوعات کارم را انجام بدهم.

وقتي برخي نماينده‌ها باخانواده‌شان هستند، من اينجا هستم و اين طرح‌ها و لوايح‌ها را مطالعهمي‌کنم، بنده تمام طرح‌ها و لوايح‌ها رامطالعه مي‌کنم، پرسيدن را عار نمي‌دانم، از نمايندگان متخصص استفادهمي‌کنم، تا دستور روز بعدي مجلس را مطالعه نکنم شب نمي‌خوابم به طور مثالالان چند لايحه وجود دارد که هنوز در دستور کار مجلس قرار نگرفته است وليآن‌ها را کامل مطالعه کرده‌ام و اشکالات آن را نيز نوشته‌ام تا به موقعمخالفت کنم، قانون کار، لايحه اصلاح قانون نظام صنفي و ... از جمله اينلوايح و طرح‌ها هستند که پيشاپيش مطالعه کرده‌ام.


 

باشگاه خبرنگاران: معمولا تا ساعت چند در دفتر کارتان هستيد؟

قاضي‌پور:من اکثر شب‌ها در مجلس مي‌خوابم؛ همين جا در دفتر کارم يک اتاق کوچک درستکرده‌ام اگر کارم تا بيش از ساعت 10:30 شب طول بکشد همين جا مي‌خوابم.

باشگاه خبرنگاران: واقعا، شبها تنها اينجا مي‌خوابيد!

قاضي‌پور: بله، مي‌توانيد اتاقي که درست کرده‌ام را ببينيد.


(ناگفتهنماند فاصله فايل‌هاي کتاب با ديوار که در ابتداي گفتگو اشاره کردم بهخاطر اين موضوع بود‌، آقاي قاضي‌پور در همان دفتر کار خود فايل‌هاي موجودرا کمي با فاصله از ديوار قرار داده و پشت اين فايل جاي براي استراحت درستکرده است که با يک زيرانداز و چند تخته پتو و بالشت بدون هيچ‌گونه امکاناتديگري در آن جا شب را به صبح مي‌رساند(.

باشگاه خبرنگاران: خانواده‌تان تهران نيستند؟

قاضي‌پور: نه، خانواده‌ام اروميه هستند.

باشگاه خبرنگاران: پس هر سه هفته به آن‌ها سر مي‌زنيد؟

قاضي‌پور: نه، من هر چهارشنبه مي‌روم و شنبه‌ها برمي‌گردم؛ سه شب اروميه هستم و چهار شب تهران هستم.

باشگاه خبرنگاران: تهران خانه نداريد؟

قاضي‌پور: ما از قديم‌الايام در تهران خانه داريم‌ ولي بعضي وقت‌ها مي‌رومفقط سر مي‌زنم، منزل ما طبقه دوم خانه برادر کوچکترم است که گاهي مي‌روم.

باشگاه خبرنگاران: خانه‌تان کدام منطقه تهران قرار دارد؟

قاضي‌پور: شرق تهران، سمت ميدان سبلان.

باشگاه خبرنگاران: علت اينکه شب‌ها در مجلس مي‌خوابيد چيست؟

قاضي‌پور: عرض کردم که اگر کارم تا 10:30 شب طول بکشد اينجا مي‌خوابم؛ ما در اينمجلس حقوق مي‌گيريم پس بايد کار کنيم که اين حقوق حلال باشد، من بايد تمامطرح‌ها و لوايحي که در دستور کار مجلس است را مطالعه کنم اين کار رامي‌کنم، عرض کرم تا دستور روز بعد مجلس را نخوانم، نمي‌خوابم و اين به خاطراين است که من فقط از مجلس حقوق مي‌گيرم و از جاي ديگر حقوقي دريافتنمي‌کنم پس بايد حقوقم حلال باشد.

باشگاه خبرنگاران: آقاي قاضي‌پور امکان دارد بفرماييد حقوق دريافتي شما از مجلس چه قدر است؟

قاضي‌پور: در مجلس بيشترين حقوق را به من مي‌دهند با در نظر گرفتن جانبازي‌ام،‌ 2 ميليون و 700 هزار تومان حقوق ماهانه‌ام است در ضمن اضافه‌کاري و حقماموريت هم نداريم.


باشگاه خبرنگاران: يک بحث ديگري که وجود دارد وشما معمولا تکرار مي‌کنيد موضوع نمايندگان شهرستاني و نمايندگان تهرانياست‌، فکر نمي کنيد که...

قاضي‌پور: نه من هيچ وقت دنبال بحث قوميتيکردن مسئله نيستم ولي وقتي نماينده‌اي خودش را نماينده‌تر مي‌داند و 10دقيقه صحبت مي‌کند و به ما اجازه نمي‌دهند من اين مسئله را مي‌گويم.

باشگاه خبرنگاران: آقاي قاضي‌پور سوال پاياني، چند فرزند داريد؟

قاضي‌پور: 2 تا دختر و 2 تا پسر که دخترانم خانه‌دار هستند و پسرانم هم محصل هستند.

در پايان اين گفتگوي صميمي، نادر قاضي‌پور نماينده اروميه دست نوشته‌اي در خصوص باشگاه خبرنگاران مکتوب کرد که تصوير آن در زير آمده است:

   انتشار : ۱۲ اسفند ۱۳۹۴               تعداد بازدید : 1800
کسب درآمد اینترنتی 300000 تومان در خانه در کمتر از 30

کسب درآمد اینترنتی 300000 تومان در خانه در کمتر از 30

این محصول آپدیت شد تاریخ 1398/09/16 اضافه شدن ویدیوی جدید بسم الله الرحمن الرحیم کسب درآمد اینترنتی سلام در دنیای اینترنت خیلی از آدم ها هستند که دوست دارند کسب درآمد کنند و به خیلی چیزها و ایده ها فکر میکنند . همه ما دوست داریم در کمترین زمان بهترین درآمد را داشته باشیم ...

كسب درآمد اينترنتي روزانه حداقل ٧٠ هزار تومان

كسب درآمد اينترنتي روزانه حداقل ٧٠ هزار تومان

سلام دوست خوبم اگه از زندگي و كارت رضايت نداري.. اگه از وضعيت روحي و بي پولي خسته شدي.. اگه احساس ميكني هميشه تو تمامي كارها بازنده اي و اعتماد به نفس پاييني داري.. اگه ميخواي يك فعاليت جديد رو شروع كني .. و يا حتي ميخواي وضعيت زندگيتو بهتر و بهتر كني و جاذب ثروت و موفقيت ...

ردیابی بدون نصب افراد در شبکه های اجتماعی + فیلم

ردیابی بدون نصب افراد در شبکه های اجتماعی + فیلم

معرفی نرم افزار: موقعیت یابی افراد در شبکه اجتماعی تقریبی + آموزشی+هدیه در این پکیج دو روش ردیابی وجود دارد. روش اول ردیابی افراد بدون نصب شما در این روش می توانید بدون نیاز به نصب نرم افزار روی گوشی طرف مقابل آنها را ردیابی کنید از موقعیت تقریبی آنها باخبر شوید شما می توانید ...

کسب درآمد 300 هزار در روز

کسب درآمد 300 هزار در روز

کسب درآمد روزانه تا 300/000تومان توجه: دوستانی میان پیام میدن این سیستم شما چیه؟؟ شما اگه صفر تا صد توضیحات رو کامل بخونید ، اون موقع متوجه میشید ما گفتیم این روش چیه؟! پس حتما تا آخر توضیحات رو بخونید.( با این سیستم یاد میگیری چطوری از صفر با همین موبایلت روزی ۳۰ الی ۳۰۰ هزار ...

خرید پکیج افزایش قد گرو تالر داینامیک grow taller

خرید پکیج افزایش قد گرو تالر داینامیک grow taller

گرو تالر داینامیک روش جهانی برای افزایش قد سلام بیتا بیات هستم کارشناس فیزیولوژی ورزشی،لازم دانستم قبل از این که شما با روش گرو تالر داینامیک آشنا بشوید چند نکته رو صادقانه خدمتتان عرض کنم،خیلی اتفاقی توسط یکی از دوستانم با این متد آشنا شدم و قبل از آن همه روشها رو ...

تجربه شخصی من در درمان زود انزالی (انزال زودرس) در

من همه روش های درمان زودانزالی را تجربه کردم و شرح تجربه های خودم را در سایت به طور مفصل درج کرده ام تا اینکه در نهایت روش درمان قطعی زودانزالی را پیدا کردمروشی که نه تنها به طور کامل این مشکل را حل کرد بلکه طعم واقعی لذت رابطه جنسی را به من چشاند و از آن موقع بود که فهمیدم ...

دانلود رایگان کتاب زمینه روانشناسی هیلگارد (متن

دانلود رایگان کتاب زمینه روانشناسی هیلگارد (متن

معرفی کتاب:زمینه روانشناسی هیلگارد (متن کامل) نويسنده:اتکینسون مترجم:دکتر براهنی فرمت کتاب:پی دی افpdf(کیفیت عالی) زبان کتاب:فارسی سفارش کتاب(pdf,چاپی)و پشتیبانی تلگرام:09103894814 ...

کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید اثر جفری

کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید اثر جفری

نام کتاب: کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید اثر جفری یانگ و ژانت کلوسکو حجم: 999 مگابایت تعداد فایل: 2 پکیج با 70 فایل صوتی + کتاب پی دی اف مدت کتاب: 14 ساعت و 33 دقیقه + 22 ساعت و 24 دقیقه نویسنده گان: جفری یانگ و ژانت کلوسک ترجمه: دکتر حمید ...

مجموعه ی آموزش تعمیر لامپ کم مصرف (از مبتدی تا

مجموعه ی آموزش تعمیر لامپ کم مصرف (از مبتدی تا

کتاب آموزش تعمیر لامپ کم مصرف همانطور كه مي دانيد لامپ هاي كم مصرف بعد از مدتي ديگر روشن نمي شوند و نياز به تعمير دارند در بيشتر اين موارد مي توان با ساده ترين وسايل لامپ را در منزل تعمير كرد این مجموعه دارای 5 کتاب است که در آن نحوه عملکرد و روش های عیب یابی لامپ کم ...

دانلود رایگان کتاب روان درمانی اگزیستانسیال

دانلود رایگان کتاب روان درمانی اگزیستانسیال

معرفی کتاب:(روان درمانی اگزیستانسیال فارسی) روان درمانی اگزیستانسیال گونه ای روان درمانی پرکار یا پویه نگر است. پویا اصطلاحی ست که در حیطه ی بهداشت روان به چهره روان پویه شناسی بسیار بهره گیری می شود؛ و اگر کسی بخواهد یگانه از اساسی ترین ویژگی های رویکرد اگزیستانسیال را ...

اگر به یک وب سایت یا فروشگاه رایگان با فضای نامحدود و امکانات فراوان نیاز دارید بی درنگ دکمه زیر را کلیک نمایید.

ایجاد وب سایت یا
فروشگاه حرفه ای رایگان

استان آذربایجان غربی شهر ارومیه، خیابان شهیدمحمدمنتظری ، کوچه شهیداخباری پلاک 9

اعتماد شما اعتبار ماست

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما